Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Even voorstellen: Albert Abbink

terug naar overzicht

Donderdag, 19 april 2018

Even voorstellen.

Een jaar geleden ben ik bestuurslid geworden van HSV de Deinende Dobber. Toen voorzitter, Ruud, me ervoor benaderde heb ik meteen ja gezegd. 

Hengelsportverenigingen doen belangrijk werk. Sportvisser hebben veel profijt van het werk wat deze vrijwilligers doen. Naast de verkoop van vispassen, zorgen wij voor voorzieningen als vissteigers, trailerhellingen, we organiseren cursussen voor de jeugd en activiteiten zoals viswedstrijden. We zetten vis uit en staan paraat als ergens een water droog komt te staan en de vis moet worden gered. Ook leveren we controleurs en we zijn in gesprek met waterschappen en gemeentes over de belangen van de vissers. De Deinende Dobber is een actieve vereniging. Dat gaat niet zonder vrijwilligers die de schouders er onder zetten. Om die reden vind ik dat ik best een stukje vrije tijd kan besteden aan het goede werk wat de HSV doet. 
Het eerste jaar heb ik het bestuur en de bestuurlijke taken leren kennen en heb mij bezig gehouden met het project “Sportvissen Op de Kaart” en met de jeugd visserij. De komende maanden ga ik de viswedstrijden voor de jeugd organiseren en begeleiden. 

In het dagelijks leven ben ik verpleegkundige en ik woon in Leeuwarden.

Zelf ben ik fanatiek witvisser. Ik doe mee aan (wit)viswedstrijden en ik verzamel en vis met hengelsportmateriaal van vroeger. Fairplay en Bruce &Walker hengels en Shakespeare molentjes uit de jaren 70 en 80. 

Voor de wedstrijdvisser is een stationcar soms nog aan de krappe kant om alle high tech spullen mee te kunnen nemen. Wedstrijdvissen is leuk, spannend en je bent nooit uitgeleerd. Het is daarnaast ook wel eens fijn om te vissen zoals vroeger, met een eenvoudig stoeltje, een vintage swingtip hengel en een werpmolen die zo’n gezellig ratelend geluid maakt. 

Albert Abbink